Bemutatkozás
A T-GYRUS Betéti Társaságot 2004-ben magyar szakmai befektetők hozták létre, azzal a céllal, hogy színvonalas egészségügyi járó-beteg ellátást nyújtsanak a cég szolgáltatásait igénybe vevők körében.
Az orvos-szakmai ellátás kezdetben főként a társadalombiztosítás közvetett és közvetlen szerződött szolgáltatójaként, és kis részben közvetlen lakossági, üzleti tevékenység formájában folyt, de napjainkra a társadalombiztosítási kötöttségeket kinőve tisztán üzleti vállalkozásként tevékenykedik.
A cégben tevékenykedő orvosok és szakdolgozók rendelkeznek a cég profiljainak megfelelő magas szintű szakmai gyakorlattal és képesítésekkel. Felügyeletet a cég tulajdonosa és ügyvezetője, mint a tevékenységi körbe tartozó szakmák gyakorlott szakorvosa gyakorolja, és biztosítja az egységes szakmai szemléletet és felügyelet.
Az orvosi tevékenység általános célkitűzése kezdettől a holisztikus szemléletű, bizonyítékokon alapuló fejlett nyugati orvoslás megvalósítása. A gyógyító tevékenységünk szemléletében a testi és lelki folyamatok értelmezése, a károsodásuk helyreállítása egymással szervesen függ össze.
„A holisztikus szemléletű ellátást az államilag finanszírozott egészségügy nem képes megoldani”
Egyre többet tudunk egyre kevesebbről. Hajlamosak vagyunk belebonyolódni a legkisebb részletek elemzésébe, miközben elvész maga az ember. A holisztikus szemlélet ezzel szemben az embert a maga teljességében, kapcsolataival és az őt körülvevő világgal együtt veszi figyelembe. A mai kor emberében megvan az igény arra is, hogy mindent tudjon a baját okozó szerv elváltozásairól, de azt is szeretné, hogy a gyógyulása során ne kerüljön háttérbe a személye, a lelke, a kapcsolatai és a környezete.
A finom részletek felfedését a magas színvonalú, korszerű műszerek segítik, és a feltárt részletek a beteg és az orvos négyszemközti konzultációja során kerülnek a helyükre Az orvosi konzultáció során elsődleges szempont, hogy a páciens mit tart fontosnak elmondani a betegségével kapcsolatosan, és az is lényeges, hogy számára is érthető visszajelzést kapjon a tüneteinek orvosi magyarázatáról. Ez persze azt is jelenti, hogy nem öt percet vesz igénybe egy orvosi vizsgálat, hanem ennél lényegesen több időt. Kellő időt szánunk a betegre, figyelünk rá, és figyelembe vesszük az igényeit.
Jelenleg a holisztikus szemléletű ellátást az államilag finanszírozott egészségügy nem képes megoldani, így szinte csak az egészségügyi magánszféra tudja ezt kezelni. Nem olcsó a magas színvonalú orvostechnika és a kvalifikált szakember munkája, azonban a betegelégedettség felértékelődésével helyére kerül az ár kérdése is. Sokak számára felértékelődik az egészség. Egyre többször tapasztaljuk, hogy a szerény körülmények között élők is áldoznak egészségükre, akár úgy, hogy például megvásárolják a jónak vélt, ám drága, gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeket, vagy felkeresik a színvonalas egészségügyi ellátást biztosító magánintézményeket.
Az emberek fejében is átrendeződnek a prioritások. Az egészségtudatosság, hogy figyelünk egészségünk megőrzésére, hogy a betegségeket csírájában akarjuk elfojtani, divatossá, trendivé vált. Ebben az egyébként nagyon is dicséretes átrendeződésben ad lehetőséget a T-GYRUS magánrendelő az önmagára igényes egészségesnek és betegnek egyaránt.
Számtalan problémát felvet a foglalkozás-egészségügy munkáltatói finanszírozása. A legfajsúlyosabb az anyagi vonzat. Logikus, hogy ezt a kiadást is a lehető legolcsóbban szeretnék megúszni a cégvezetők.
Kevesen gondolják végig, hogy az olcsóságért nagy árat fizethetnek.
1995-ben született egy rendelet, amely kivonta a munkavállalók üzemorvosi ellátását az állami finanszírozás alól, ugyanakkor kötelezte a munkáltatókat, hogy dolgozóik részére munka-egészségügyi, azaz foglalkozás-egészségügyi ellátást biztosítsanak. Nem mindegy azonban, mennyire figyelnek oda a dolgozóikra a munkáltatók.
Ha a munkavállalók azt érzik, hogy figyelnek egészségükre, motiváltabban dolgoznak, kevesebb a betegség miatti hiányzás. Tanulmányokkal igazolták, hogy a dolgozók egészségének védelme jó befektetés a cégek számára. Vannak olyan számítások, ahol egy euró ráfordítás hateurós hasznot is eredményezhet.
Fontos az is, hogy ismerjék a munkáltatók és a munkavállalók az üzemorvosi tevékenység rendeltetését. Elsődleges cél, hogy a munkakörnyezet okozta dolgozói egészségromlás megelőzhető legyen, főként az úgynevezett foglalkozási megbetegedések. Ilyen a munkahelyi zaj okozta halláscsökkenés vagy a bányászok tüdőbetegsége.
A klasszikus foglalkozási megbetegedéseken kívül vannak olyan betegségek, amelyek a munkakörnyezet rovására csak közvetve róhatók fel. Ilyenek például a szív- és az érrendszeri megbetegedések vagy a mozgásszervi betegség kialakulása, rosszabbodása bizonyos munkahelyi ártalmak hatására. Az üzemorvosi vizsgálat nagy jelentőséggel bír ezek megelőzésében, korai felfedezésében.
Gyakran előfordul, hogy az üzemorvos olyan betegséget talál a dolgozónál, ami ugyan nem függ össze még távolról sem a foglalkoztatással, de felfedezése – mintegy kéretlen szűrővizsgálat eredményeként – esélyt ad a dolgozónak életminősége javítására. Az üzemorvos gyógyít is, annak klasszikus értelmében, de elsődlegesen preventív (megelőző) tevékenységet végez.
A T-GYRUS magánrendelő foglalkozás-egészségügyi szolgálata mindezt biztosítja szerződő partnereinek.
„Számunkra az egy-két alkalmazottat foglalkoztató kisvállalkozás ugyanolyan fontos, mint a közép- vagy a nagyvállalkozás. Áraink garantáltan versenyképesek, és igazodnak a partnerek igényeihez”
A vizsgálatokat igény szerint a szerződött partnerek telephelyein végezzük előre egyeztetett időpontban, gördülékenyen és várakozás-mentesen, hogy a dolgozók munkájuktól minél kevesebbet legyenek távol. A szerződéses partnerek dolgozóinak ellátásán kívül egyéni megkeresésekre is végzünk alkalmassági vizsgálatokat.
Érvényesítünk jogosítványokat, de egészségügyi könyvhöz kötött munkavállalók higiénés és munkaköri alkalmasságát is elvégezzük.
Kiemelt betegellátást biztosítunk olyan pácienseknek, akik egészségtudatosan akarnak élni, a bajok elé kívánnak menni, és azokat idejében orvosoltatni.
Nem nagy szavak és nem nagy célok ezek, de manapság az állami egészségügyben tapasztalható tehetetlenség, helyben toporgás egyre kevésbé tud az elvárásoknak megfelelni, ezért más utat keresünk. A személytelenség, a hosszú várakozási idő, az elégtelen kommunikáció nehezen tolerálható.